Booklet

Desku Naživo! jsme natočili během vystoupení na Balkan Fiestě na lodi Tajemství 8. června. Chtěli jsme do záznamu dostat maximum živelné energie, kterou si užíváme při akustickém hraní mezi lidmi a která je pro naši kapelu naprosto klíčová.

Na koncertě jsme hráli akusticky, jen se zesílenými zpěvy. Zvolili jsme záznamovou technologii, která využívala ve značné míře přirozenou akustiku sálu. Z toho vyplynulo, že nebudeme mít možnost při následném studiovém zpracování nic zásadního opravovat, rovnat nebo dolaďovat, že zkrátka jak to zahrajeme a zazpíváme, tak to tam bude. K tomu, abychom se přes tuto zodpovědnost dokázali uvolnit nám pomohlo skvělé fiestové publikum.

Zvukového záznamu, mixu a masteringu se ujal náš kamarád Honza Středa, který je specialistou na takovéto netradiční formáty práce.

V září jsme pak pozvali fanoušky, aby na lodi Cargo Gallery nazpívali sborové party k několika skladbám (Průša z Vinohrad, Jak je krásně, Napranej a Jalovec). Náš Lovesong sbor je otevřený pro zpěváky i nezpěváky, pro mladé i staré, je otevřený pro všechny, co si jen tak rádi zazpívají. Díky tomu získala deska nový rozměr a prostor.

Naše debutové album Naživo! vychází 8. prosince, slavnostní křest proběhne 15.12. na zimní Balkan Fiestě v Cafe Nona, vstupenky jsou k dostání na portálu smsticket.cz.

Skladby:

01 Adéla text Tomáš Průša, hudba Tomáš Průša

02 Průša z Vinohrad text Tomáš Průša, hudba Tomáš Průša

03 Bubamara Nenad Janković

04 Ej Bože Bože text Tomáš Průša, hudba Tomáš Průša

05 Letní romance text Tomáš Průša, hudba Tomáš Průša

06 Jak je krásně text Tomáš Průša, hudba L. W. Beethoven

07 Moliendo cafe text Hugo Blanco, hudba Jose Manzo Perroni

08 Napranej (The Lion Sleeps Tonight) hudba Hugo Peretti, Luigi Creatore text George David Weiss / Tomáš Průša

09 V zeleném háj text Tomáš Průša, hudba česká lidová

10 El cuarto de Tula Luis Marquetti, Sergio Siaba

11 Bella ciao italská lidová

12 Jalovec česká lidová


Obsazení:

Tomáš Průša - zpěv, saxofon

Jaroslav Kohoutek - trubka

Jakub Mašek - baskřídlovka

Jiří Genrt - tuba

Ondřej Průša - buben, zpěv

host

Matěj Lehár - lesní roh (Ej Bože Boože)

Honza Středa - záznam zvuku, mix a mastering

Desku vydává Lovesong Orchestra

foto Besim Mehinbašić

grafika obalu Ondřej Průša

Tisková zpráva

Lovesong Orchestra pokřtí nové album Naživo!

Praha, 8. listopadu 2018 - Lovesong Orchestra, pětičlenná dechovka kapelníka Tomáše Průši, která v Čechách zavádí nový styl zábavy u živé muziky, vydává své první album s názvem Naživo!. Křest proběhne v sobotu 15. prosince v rámci zimní Balkan Fiesty v pražském Café NONA.

Kapela Lovesong Orchestra nejraději hraje akusticky, v pohybu, přímo mezi publikem, které se stává nedílnou součástí každé show a odnáší si tak maximálně intenzivní autentické zážitky. I deska Naživo! proto vznikla na koncertě, a to v rámci Balkan Fiesty na lodi Tajemství v červnu letošního roku. Záznamu a dalšího zpracování nahrávek se ujal Honza Středa, specialista na takové zvukové výzvy. Na desce zazní také pěvecký sbor, složený z fanoušků kapely.

Tomáš Průša, zakladatel a kapelník Lovesong Orchestra, řekl:

"Deska je přirozeným krokem v životě každé kapely, která chce šířit svou tvorbu. Dlouho jsme řešili otázku, jak přenést maximum z naší živelné energie do chladné zvukové konzervy v podobě CD nosiče. Natočit celou desku během jediného koncertu a dát na ní prostor i našim fanouškům se ukázalo jako ideální řešení."

V současné době probíhají závěrečné práce se zvukem a výtvarným zpracováním nosiče. Oficiálně deska Naživo! vyjde na začátku prosince 2018. Křest proběhne na tradiční zimní Balkan Fiestě, která se koná v Café NONA (ve 3. patře Nové scény Národního divadla) v sobotu 15. prosince od 21:00 hodin.

Vstupenky na akci lze zakoupit na https://www.smsticket.cz/nakup/krok-1-vyber/14249-balkan-fiesta-gyspy-coro-moro za 140 Kč.

Více informací o zimní Balkan Fiestě a křestu alba Naživo! naleznete na https://www.facebook.com/events/183333849260997/.

Podrobnější informace k desce jsou na adrese www.lovesongorchestra.cz/nazivo.

Pro více informací o kapele Lovesong Orchestra a její činnosti obecně navštivte www.lovesongorchestra.cz.

__

Kontakt pro média:

Bára Müllerová

bara.muller@gmail.com

+420 605 119 944

O kapele Lovesong Orchestra:

Lovesong Orchestra založil autor, saxofonista a zpěvák Tomáš Průša (dříve frontman skupiny Vltava) v roce 2008. Jeho cílem bylo postavit kapelu, která bude navazovat na tradici české zábavní muziky, přenesené do dnešní doby. Od balkánců se inspiroval jak hrát dechovku s drajvem, a to jak dělat muziku skutečně pro lidi se naučil během svého tříletého pobytu ve Španělsku.

Postupné hledání optimální formy vykrystalizovalo v roce 2014 do dnešního obsazení, se kterým si kapela buduje výlučnou pozici souboru, jenž dokáže skvěle pobavit při jakékoli příležitosti a na libovolném místě. Repertoár vychází z původní tvorby doplněné nejkrásnějšími balkánskými i latinskými hity. Hlavním tématem je láska ve všech jejích podobách, muzika je jednoduchá a snadno uchopitelná.

Tomáš Průša o kapele říká: "Nabízíme nejryzejší hudbu ve 100% biokvalitě bez použití chemických stabilizátorů, konzervantů a alergenů. Náš organický zvuk tvoříme vlastním dechem, tepem srdce, silou svalů. Nástroje máme vyrobené z čistých přírodních slitin, při jejichž výrobě nebyla ohrožena žádná zvířata ani pokáceny stromy."